22. 10. 2020

Bezplatný individuální trénink znovu díky XPS

Fotbalová asociace České republiky ve spolupráci se společností Sideline Sports nabízí v aktuální situaci v době nouzového stavu v ČR všem klubům možnost bezplatného využití licence PROFI hráče v rámci tréninkového systému XPS, stejně jako tomu bylo na jaře.

Tréninkový systém XPS umožňuje mimo jiné vedení a řízení individuálního tréninku v aktuální situaci, kdy je vzhledem k okolnostem a šíření Covidu-19 zakázána společná sportovní příprava. Využití licence PROFI hráče je možné zdarma nejméně do konce listopadu, v případě potřeby bude prodlouženo na další období.

Totéž platí také pro využití VIDEO ANALYZÉRU, který nabízí trenérům možnost sestříhat si video z vlastních zápasů nebo tréninků a následně ho zaslat hráčům. Součástí je i aplikace pro stříhání videa během zápasů nebo třeba „tvořič prezentace“, v němž si video můžete nadabovat, upravit a mnoho dalšího.

„V současné době využíváme tréninkový systém XPS a pro stávající situaci jsme zajistili PROFI licenci hráče pro jednotlivé kluby zdarma. Cílem je to, abychom v době, kdy jsou fotbalové aktivity zcela zastaveny, daly klubům a hráčům nějaké metodické materiály, které mohou v této těžké době využít,“ říká předseda VV FAČR Martin Malík.

Jak individuální tréninky směrem k hráčům dostat?

Je to jednoduché: klub, který již systém XPS využívá, na mailovou adresu cze@sidelinesports.com napíše: „Máme zájem o PROFI licence hráčů.” a Sideline Sports vše připraví. Vzápětí kluby budou informovány s nastavením systému.

V současnosti systém XPS využívá téměř 920 domácích klubů. Kluby, které zatím systém XPS nevyužily, mohou o licence žádat na mailu: xps@fotbal.cz.

„Jsme rádi, že můžeme nabídnout hráčům fotbalu aplikaci, díky které budou moci individuálně trénovat i v době, kdy na týmové tréninky nemohou. Trenérům jsme připraveni vše jednoduše vysvětlit tak, aby mohli být ON-LINE s hráči po celou dobu, dokud nebudou moci opět být na společném tréninku,” doplňuje Jiří Jakoubek, country manager firmy Sideline Sports.

Pro kluby jsou dále připraveny webináře, které jim pomohou s orientací v tréninkovém systému XPS. Nejbližší je v plánu ve čtvrtek 29.10. (Individuální tréninky pro hráče, komunikace s hráči a sdílení), další o týden později (Plánování v XPS včetně novinek v systému).

Fotbalová asociace České republiky využívá tréninkový systém XPS napříč všemi reprezentacemi, kompletně přes něj fungují také Regionální fotbalové akademie FAČR. Trenéři asociace prostřednictvím XPS rovněž nabízejí zdarma všem klubům možnost využívat zde umístěná fotbalová cvičení.

Jak licence pro hráče vypadá? Podívejte se na následující video.

 

Díky licenci PROFI hráče můžete svým hráčům posílat:

  • individuální tréninky
  • individuální cvičení (kondiční i fotbalová)
  • tréninkové materiály (videa, PDF, odkazy, texty)
  • dotazníky
  • zprávy skupinové i individuální
  • vyplňovat kartu hráče