18. 3. 2020

Bezplatný individuální trénink díky XPS

Fotbalová asociace České republiky ve spolupráci se společností Sideline Sports nabízí v aktuální situaci v době nouzového stavu v ČR všem klubům možnost bezplatného využití licence PROFI hráče v rámci tréninkového systému XPS.

Ten umožňuje mj. vedení a řízení individuálního tréninku v aktuální situaci, kdy je vzhledem k okolnostem a šíření koronaviru zakázána společná sportovní příprava.

Využití licence PROFI hráče je možné zdarma nejméně do konce května, v případě potřeby bude prodlouženo na patřičné období.

„Dobře si uvědomujeme, jak současná opatření zasáhla i sportovní svět. Tato možnost bezplatného využití aplikace je pro naše kluby, trenéry i hráče alespoň malou náplastí a alternativou, jak v omezených podmínkách po sportovní stránce fungovat,“ uvedl Michal Jurman, tiskový mluvčí FAČR.

Jak individuální tréninky směrem k hráčům dostat?

Je to jednoduché: klub, který již systém XPS využívá, na mailovou adresu cze@sidelinesports.com napíše: "Máme zájem o PROFI licence hráčů.” a Sideline Sports vše připraví.

Vzápětí kluby budou informovány s nastavením systému. V současnosti systém XPS využívá téměř 800 domácích klubů.

Jak licence pro hráče vypadá? Podívejte se na následující video.

 

Díky licenci PROFI hráče můžete svým hráčům posílat:

  • individuální tréninky
  • individuální cvičení (kondiční i fotbalová)
  • tréninkové materiály (videa, PDF, odkazy, texty) 
  • dotazníky
  • zprávy skupinové i individuální
  • vyplňovat kartu hráče

Kluby, které zatím systém XPS nevyužily, mohou o licence žádat na mailu: xps@fotbal.cz.

"Jsme rádi, že můžeme nabídnout hráčům fotbalu aplikaci, díky které budou moci individuálně trénovat i v době, kdy na týmové tréninky nemohou. Trenérům jsme připraveni vše jednoduše vysvětlit tak, aby mohli být ON-LINE s hráči po celou dobu, dokud nebudou moci opět být na společném tréninku,” říká Jiří Jakoubek - country manager firmy Sideline Sports.